Mgr. Roman KopečnýČlánky jsou členěny do dvou kategorií - "Spotřebitelé" a "Výrobci a obchodníci". Přepíná se mezi nimi v horní liště!

Kdo má jakýkoli dotaz z oblasti puncovnictví, může mě kontaktovat na adrese [email protected]

Nepravidelně pořádám seminář "Puncovnictví v praxi" - na základě zájmu veřejnosti. Zájemci o účast na semináři pište na výše uvedenou e-mailovou adresu.

Dvacet pět let jsem pracoval v Puncovním úřadu jako inspektor a vrchní inspektor, "internetista" a metrolog. Ministrem spravedlnosti jsem byl jmenován soudním znalcem se specializací Puncovnictví, zkoušení drahých kovů, ověřování pravosti puncovních značek.

V současné době zastávám šestým rokem funkci ředitele "Odboru puncovní kontroly". Protože jsem přesvědčen, že zákony mají chránit slušné občany, rozhodl jsem se před časem vytvořit stránku, která by v mé profesi tomuto účelu mohla sloužit.

Články byly původně publikovány v blogu.cz, jehož činnost byla dne 16. 8. 2020 ukončena. Většinu textů jsem pak následně umístil na tuto stránku a zprovoznil ji k 1. 10. 2020.

Texty lze volně kopírovat a šířit, případně používat jejich část - při zachování původního významu -, a to za předpokladu, že se tak bude dít bezúplatně a jejich zdroj bude řádně citován (viz www.citace.com).
+
Výrobci a obchodníci
PÚ na veletrhu Sběratel 2021

Jako každoročně i letos bude Puncovní úřad se svým stánkem účastníkem veletrhu SBĚRATEL 2021. Veletrh se uskuteční 10. 9. - 11. 9. 2021 v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Náš stánek naleznete ve Foyer (umístění č.: F2), a to vždy v otevírací době veletrhu. Po celou dobu konání se tak můžete obrátit na naše pracovníky, kteří Vám poradí, poskytnou informace týkající se puncovnictví nebo například orientačně stanoví kov a ryzost materiálu Vámi doneseného zboží. Vstupenky a další informace najdete na oficiálních stránkách veletrhu, kde lze získat za 1 Kč i vstupenku.