Mgr. Roman Kopečný



Články jsou členěny do dvou kategorií - "Spotřebitelé" a "Výrobci a obchodníci". Přepíná se mezi nimi v horní liště!

Kdo má jakýkoli dotaz z oblasti puncovnictví, může mě kontaktovat na adrese [email protected]

Nepravidelně pořádám seminář "Puncovnictví v praxi" - na základě zájmu veřejnosti. Zájemci o účast na semináři pište na výše uvedenou e-mailovou adresu.

Dvacet pět let jsem pracoval v Puncovním úřadu jako inspektor a vrchní inspektor, "internetista" a metrolog. Ministrem spravedlnosti jsem byl jmenován soudním znalcem se specializací Puncovnictví, zkoušení drahých kovů, ověřování pravosti puncovních značek.

V současné době zastávám šestým rokem funkci ředitele "Odboru puncovní kontroly". Protože jsem přesvědčen, že zákony mají chránit slušné občany, rozhodl jsem se před časem vytvořit stránku, která by v mé profesi tomuto účelu mohla sloužit.

Články byly původně publikovány v blogu.cz, jehož činnost byla dne 16. 8. 2020 ukončena. Většinu textů jsem pak následně umístil na tuto stránku a zprovoznil ji k 1. 10. 2020.

Texty lze volně kopírovat a šířit, případně používat jejich část - při zachování původního významu -, a to za předpokladu, že se tak bude dít bezúplatně a jejich zdroj bude řádně citován (viz www.citace.com).




+
Výrobci a obchodníci
Puncovní úřad na Facebooku

S potěšením mohu oznámit, že Puncovní úřad (dále jen "PÚ") spustil - jako jeden z prvních úřadů státní správy - vlastní profil na Facebooku (dále jen "FB").

Pro znalé není třeba dalších informací.

Těm, kteří s touto technologií nemají zkušenosti, mohu poradit, aby se obrátili na někoho znalého ve svém okolí. A jaký to má vše význam? Pokud se uživatel FB přihlásí do svého soukromého profilu, vyhledá následně profil PÚ a potrvdí volbu "to se mi líbí", bude mít vždy čerstvé informace z PÚ. Resp. po každém přihlášení do svého soukromého FB profilu bude informován zprávou, pokud k nějaké změně došlo. Např. tak zjistí, že byla změněna provozní doba některého pracoviště PÚ, atd.

I pokud si profil PÚ do "oblíbených" nepřidáte a pouze si jej necháte zobrazit, máte možnost v něm získat řadu zajímavých informací. Mimo jiné je možné se přepnout i do tohoto mého blogu. Hypertextové odkazy pochopitelně fungují.


Mgr. Roman Kopečný