Mgr. Roman Kopečný

Kdo má jakýkoli dotaz z oblasti puncovnictví, může mě kontaktovat na adrese [email protected]

Dvacet pět let jsem pracoval v Puncovním úřadu jako inspektor a vrchní inspektor, "internetista" a metrolog. Ministrem spravedlnosti jsem byl jmenován soudním znalcem se specializací Puncovnictví, zkoušení drahých kovů, ověřování pravosti puncovních značek.

V současné době zastávám třetím rokem funkci ředitele "Odboru puncovní kontroly". Protože jsem přesvědčen, že zákony mají chránit slušné občany, rozhodl jsem se před časem vytvořit stránku, která by v mé profesi tomuto účelu mohla sloužit.

Články byly původně publikovány v blogu.cz, jehož činnost byla dne 16. 8. 2020 ukončena. Většinu textů jsem pak následně umístil na tuto stránku a zprovoznil ji k 1. 10. 2020.

Texty lze volně kopírovat a šířit, případně používat jejich část - při zachování původního významu -, a to za předpokladu, že se tak bude dít bezúplatně a jejich zdroj bude řádně citován (viz www.citace.com).


+
Výrobci a obchodníci
Omezení provozu Puncovního úřadu

Vážení,

v následujících dnech budou všechna pracoviště PÚ otevřena pouze v PONDĚLÍ od 8.00 do 11.00 a ve STŘEDU od 13.00 do 16.00!

Telefonické informace budou podávány v běžné pracovní době na linkách 225 982 111 a 225 982 202.

V období od 20. 3. do 31. 3. bude celé pracoviště PÚ v Praze z technických důvodů kompletně uzavřeno.

Aktuální informace naleznete na stránkách Puncovního úřadu


Děkujeme za pochopení.

Mgr. Roman Kopečný