Mgr. Roman Kopečný



Články jsou členěny do dvou kategorií - "Spotřebitelé" a "Výrobci a obchodníci". Přepíná se mezi nimi v horní liště!

Kdo má jakýkoli dotaz z oblasti puncovnictví, může mě kontaktovat na adrese [email protected]

Nepravidelně pořádám seminář "Puncovnictví v praxi" - na základě zájmu veřejnosti. Zájemci o účast na semináři pište na výše uvedenou e-mailovou adresu.

Dvacet pět let jsem pracoval v Puncovním úřadu jako inspektor a vrchní inspektor, "internetista" a metrolog. Ministrem spravedlnosti jsem byl jmenován soudním znalcem se specializací Puncovnictví, zkoušení drahých kovů, ověřování pravosti puncovních značek.

V současné době zastávám šestým rokem funkci ředitele "Odboru puncovní kontroly". Protože jsem přesvědčen, že zákony mají chránit slušné občany, rozhodl jsem se před časem vytvořit stránku, která by v mé profesi tomuto účelu mohla sloužit.

Články byly původně publikovány v blogu.cz, jehož činnost byla dne 16. 8. 2020 ukončena. Většinu textů jsem pak následně umístil na tuto stránku a zprovoznil ji k 1. 10. 2020.

Texty lze volně kopírovat a šířit, případně používat jejich část - při zachování původního významu -, a to za předpokladu, že se tak bude dít bezúplatně a jejich zdroj bude řádně citován (viz www.citace.com).




+
Výrobci a obchodníci
Sběratel 2023

https://www.sberatel.info/veletrh-sberatel/8. 9. — 9. 9. 2023Datum konánípátek: 10:00—18:00
sobota: 10:00—17:00
Otevírací dobaPVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 - LetňanyMísto konání

Kompletní seznam vystavovatelů.


Účast Puncovního úřadu je jako každoročně zajištěna.

Pokud Vás zajímá cokoli z oblasti puncovnictví, pokud si chcete nechat zdarma ověřit poklady, které máte doma, je návštěva našeho stánku tím správným rozhodnutím.

S pozdravem Mgr. Roman Kopečný, ředitel Odboru puncovní kontroly